سلام

با شروع ماه رمضون برنامه نرمال زندگی ما که کارمندیم تغییرات اساسی میکنه. البته من فکر میکنم در دراز مدت خیلی خوبه که ساعت 2:30 تعطیل شیم ، به زندگی و بچه و خودمون بیشتر میرسیم و اوضاع بهتر میشه ولی هفته اول واقعا گیج میزدم.

بگذریم ، این روزها  دومرتبه برنامه عمو پورنگ شروع شده اونهم با یه اسم جدید و دکور جدید و یه آقای دیگه ( همون عمو قناد خنده بازار )که تو نمایش هاشون حضور داره و یک آقای روحانی و به قول عموم مردم " ملا " که نمیدونم واسه چی اومده. عمو پورنگ مثل سالهای قبل در مورد کارهای بد مثل حسادت ، غیبت کردن ، حرص زدن و .... توضیح میده و نمایش اجرا میکنه و در آخر این آقا میاد و در چند جمله همون حرفها رو تکرار میکنه و میره و عمو پورنگ هم (پاچه خوارانه) کلی تشکر میکنه از رهنمودهای ایشون.

 

  

 

 


 

یه چند روزی شادان برنامه رو نگاه کرد و  سر روز سوم گفت مامان : این ملاهه اومده اینجا چیکار؟ گفتم : نمیدونم شاید به خاطر ماه رمضون اومده و به بچه ها یه مسایلی رو یاد بده .

-         شادان: آخه این ملاهه همون حرفهای عمو پورنگ رو تکرار میکنه ، چیز تازه ای نمیگه .

من : دقیق گوش نکردم مامان جان حواسم به غذا پختن بود ، شما که گوش کردی بهتر متوجه شدی.

الان هم که قبل از هر سریال یه نفر میشینه یه سری صحبتهایی میکنه که اصلا فن بیان نداره و فکر کنم جز خودشون کسی متوجه نمیشه منظور صحبتشون چی بوده و یهو بدون جمع بندی تمومش میکنن و من هم بعنوان آدم بزرگ منظور از حرفهاشون رو نمی فهمم چه برسه به بچه.

دو روز بعد از اولین قسمتی که شادان اون آقای ملا رو دید ، سر میز شام  2 ساعت بعد از تماشای برنامه عمو پورنگ بدون مقدمه گفت که مامان ملاها برای چی ملا میشن؟

من : اونها میرن کتابهای دینی رو میخونن وبه مردم میگن.

شادان: ملا یعنی چی؟

من : قدیما همه مردم سواد نداشتن ، بعضیها میرفتن و درس میخوندن و میومدن به بچه های محلشون سواد یاد میداده و مطالبی رو که خونده بوده و برای مردم لازم بوده رو میگفته و یادشون میداده.

شادان: الان که همه مردم سواد دارن و کتاب زیاده ، اینترنت هم داریم که بریم توش هر چیزی بخواهیم توش پیدا  کنیم و بخونیم احتیاجی به ملاها دیگه نیست.موضوعات مرتبط:

تاريخ : ۱۳٩٢/٥/٢ | ۱٢:٤۳ ‎ب.ظ | نویسنده : مامان شادان جون | نظرات ()