هوای تهران

     از دوشنبه ی پیش که هوای تهران آلودگیش به حالت اضطرار در اومد و مدارس رو تعطیل کردن نفس کشیدن خیلی سخت شده. امروز هم میخواستن بچه ها بیشتر از این از درسهاشون عقب نیفتن و پر رو هم نشن ، تعطیل نکردن چون هیچ اتفاق خاصی تو هوای تهران نیفتاده ولی صبح گزارشگر هواشناسی  تو اخبار گفت که احتمال اینکه فردا و پس فردا ماشینها زوج و فرد بشن و مدارس تعطیل بشن ، زیاده.

 دیروز صبح طبق قرار قبلی بابا آرش با شادان خانوم ، صبحانه کله پاچه خوردیم و رفتیم کوه (  ولنجک ).

    دیروز هوا زیاد سرد نبود و وقتی رسیدیم بالا ، نفسی کشیدیم و آسمون آبی رو بعد از یکهفته دیدیم . از اون بالا که به پایین نگاه میکردی رعشه به اندامت می افتاد. انقدر هوا کثیف و آلوده بود که دلم برای خودمون سوخت که چه بلایی داره سرمون میاد. هوای فرار به یک روستای دورافتاده به سرم زده انقدر دور که نه امواج موبایل باشه ، نه امواج پارازیت ، نه آلودگی هوا و دود و سر و صدا. حیف که با زندگی شهری که ما یاد گرفتیم و هیچ هنری نداریم بتونیم از پس زندگی روستایی بر بیاییم ، محکوم به زندگی در این شهر پرهیاهو و شلوغ و کثیفیم.

آسمان تهران

شادان و بابا آرش

شادان در گلخانه

 

 

/ 8 نظر / 20 بازدید
مامان هارپاگ

سلام عزیزم ما که توی شهر کوچیک زندگی می کنیم آرزو داریم توی شهری مثل تهران زندگی کنیم ولی شما که تهران زندگی می کنید دوست دارید توی شهر کوچیک باشید عجب حکایتیه ؟!

مامان هارپاگ

ماشااله از این دختر ناز و ماه و گل و خوشگلتون خدا براتون نگهش داره ایشااله

خاطرات دلنشین ما

خانومی ایشاالله که هوای تهران هرچه زودتر خوب بشه تا این گل دختری تو یه هوای پاک تنفس کنه.[قلب]

سپیده عمه آریانا

واقعا این یک واقعیت زندگیه که زندگی شهری با پیشرفت تکنولوژی انسانها رو هم روز به روز از هم دور تر میکنه ولی زندگی روستایی همه چیز لطف و صفای دیگری داره . فدای شادان نازم بشم . الهی همیشه شاد و سلامت باشه [ماچ][بغل][قلب][گل][گل]

وحیده مامان پارسا

ازین آلودگی نگو که ما هم به اون گرفتاریم..دیگه نفس عمیق کشیدن داره تبدیل به یه آرزو میشه