هفته آخر مهر 90

 

سلام

 این چند وقته خیلی گرفتار بودم یه جورایی وقت کم میاوردم. با این هوای آلوده که نفس کشیدن رو برای همه سخت کرده و باعث خستگی چند برابر میشه بدوبدو هم که داشته باشی دیگه نور علی نوره.

صبح 5شنبه شادان رو بردیم تا پاسپورتشو عوض کنیم. خیلی جالبه اسمش اینه که بچه ها نیم بها حساب میشن ولی دنگ و فنگ و پول گرفتنای بی ربط  و با ربط تمومی نداره. تمام  دلهره مون این بود که از عکس شادان ایراد نگیرن چون آقای عکاس گفت که اینا فکر میکنن که 5 سال دیگه این خانوم 1 سال از سن بلوغ قمریش گذشته و درست نیست که بی حجاب باشه و نامحرم ببینتش. اصرار داشت که یه عکس با روسری هم ازش بگیریم که با مخالفت من و آرش مواجه شد. وقتی رفتیم پلیس + 10 گفتن پدرش باید بره محضر خونه و رضایت نامه بدی. اونجا هم 11000 تومنی به محضرخونه ای دادیم و برگشتیم . اون خانوم افسری که نشسته بود خدا رو شکر زیاد گیر نبود و عکس رو قبول کرد. ( توی پوشه درخواست گذرنامه نوشته 6 سال تمام برای دختران ولی بستگی به افسر گذرنامه داره اگر تشخیص بده که بچه درشتتر از سنش باشه باید عکس محجبه باشه.)

ایرادی که آرش میگرفت این بود که الان من رضایت محضری بدم بعدا بچه رو کسی دیگه بچه ور داره ببره خارج از کشور اون موقع پدر چیکارس. 

پنجشنبه ظهر طبق قرار قبلی با آرش شادان رو گذاشتیم پیش مامان نازی و رفتیم سمینار " شاد باشید و ثروتمند شود " محمود معظمی که در ایوان عطار کاخ سعدآباد برگزار میشد. جالبتر اینکه تو کاخ سعدآباد به مناسبت هفته میراث فرهنگی استانهای مختلف نمایشگاه داشتن که خیلی جالب بود. نزدیک به اون ایوان عطار غرفه فرهنگی استان اردبیل بود. اولش که رسیدیم خیلی عجله داشتیم برسیم  پولو پرداخت کنیم و بلیطامونو بگیریم از اینرو خیلی سرسری از جلوی غرفه ها رد شدیم و رسیدیم به محل تهیه بلیط. خیلی خوب بود ردیف اول بعد از وی آی پی صندلیهای 13 و 14 افتاده بودیم که میشد اولین و دومین صندلیها از راهروی وسط .  صحبتهای آقای دکتر خوب بود و نکته های زیادی رو یادداشت کردم که در فرصت مقتضی خلاصشو مینویسم . فکر میکنم دونستنش برای همه بد نباشه هر چند که به قول استاد معظمی ممکنه با شنیدن این حرفا بگید من اینو میدونستم یا شنیدم ولی این یعنی فقط شنیدیم یا فقط خوندیم از اون جمله استفاده مناسب در زندگیمون نکردیم.

ظهر جمعه طبق قرار قبلی که با رزیتا داشتیم رفتیم آتلیه دوستش فریبا و چند تا عکس یادگاری انداختیم و بعدش گل دختر مانکن ما شروع به هنرنمای کرد . خداییش شادان استاد فیگور و ژست گرفتنه فریبا که میگفت : شادان یه مانکن کوچولوی واقعیه. لازم نیست بهش بگی چه فرمی و مدلی بگیره که تو عکس فوق العاده بیفته. بعد از 2ساعت فلاش و عکس رفتیم خونه بابا حسین اینا که به افتخار اومدن شادان خانوم ناهار آبگوشت  و به افتخار اومدن امیرحسین ( برادر کوچیکه من که 18 ماه مهر رفته سربازی و اومده بود مرخصی ) زرشک پلو  داشتن.  علیرغم اینکه شادان جون عاشق زرشک پلو س ولی در انتخاب بعدی پس از آبگوشت قرار داره و مامان شلان هر چی بهش گفت شادان جون از این هم بخور گفت: من تو این هفته دو بار زرشک پلو خوردم ولی خیلی وقته که آبگوشت نخوردم.( 3 هفته قبل خورده بود ). از دست بابا آرش در رفت چون آبگوشتش فوق العاده بود ( آرش با دوستش قرار داشت و ما رو دم در گذاشت و رفت و قرار شد امیرحسین ما رو برسونه ).

 عصر که امیر ما رو رسوند ازش دعوت کردم شام بیاد خونمون چون 4 روز بیشتر مرخصی نداشت که 1 روزش از 5شنبه تو اتوبوس گذشته بود و جمعه صبح ساعت 9 رسیده بود و  اگه با اتوبوس برمیگشت باید 2شنبه راه میافتاد و عملا ما وقت زیادی برای دیدنش نداشتیم. هر چند که مامان براش بلیط گرفت و امروز صبح با هواپیما رفت بیرجند شب بمونه منزل پدر و مادر مریم جان و فردا صبح زود بره پادگان.

ولی چیزی که خستگی آدم رو در میاره شیرین زبونی بچه هاست. تو این مدت شادان خانوم خیلی سپاسگزار شده و بابت هر کار بزرگ و کوچیکی که براش اجام میدی تشکرایی میکنه که نگو.   به امیرحسین گفتم برای شام چی میخوری بپزم؟ و در جواب امیر گفت که غذای پادگان خوبه و همه چی بهمون میدن .اگه میشه کشک بادمجان درست کن. شادان خانوم تا حالا بطور جدی کشک بادمجون نخورده بود و همیشه میگفت سیرم. ولی اینبار در کمال ناباوری کشک بادمجون خورد و با هر لقمه میگفت : وای مامان دستت درد نکنه خیلی یامی یامی شده فدات بشم خیلی خوشمزس.امممممممممممم و دستامو میبوسید . چشمام از تعجب گرد شده بود که شادان این غذا رو اینقدر با لذت بخوره. 

شنبه شب هم شادان گفت مامان من میخوام ظرفها رو بشورم و تمام ظرفهای منو با دست چون از اسکاچ خوشش نمیاد و میگه خوب تمیز نمیکنه شست و آب کشی کرد.  شرمندش شده بودم داشتم فکر میکردم اگه اینجا امریکا یا هر جای دیگه بود ما رو بعنوان پدر و مادرانی که از بچه شون کار میکشن بازخواست میکردن.

در مجموع احساس میکنم شادان جون بدون توجه به  جثه اش که همه فکر میکنن کوچولوه فکر خیلی بزرگی داره و خیلی فهمیده تر از خیلی از همسن و سالاش عمل میکنه.

براش آرزوی بهترینها رو دارم.  

/ 0 نظر / 2 بازدید