سفری به یاد ماندنی

سلام

گفته بودم که قراره از پنجشنبه تا یکشنبه بریم شمال یه جایی بین نور و محمودآباد.  طبق قرار قبلی که با دوستا گذاشته بودیم 5 صبح روز پنجشنبه رفتیم دم در خونه شهره جون و تا همه جمع بشن ساعت 6 به سمت جاده هراز راه افتادیم .جمع ما تشکیل میشد از خاله شهره - رزیتا- فاطمه - محمد - خاله عابدین ( به قول شادان ) - شقایق - شیدا - عمو پیمان - مامان نازی- نازی خانوم و حمیدرضا . قرار بود نسیم و آقا محمد هم عصر به ما ملحق بشن.

ساعت 9:30 رسیدیم به شهرک امیرآباد که الحق جای دنج و آرومی بود و به یمن شروع پاییز و همچنین مدارس ، خیلی خلوت بود. به جز 5-6 نفری که ما اونجا دیدیم اونهم از فاصله دور و باغبونا کسی دیگه نبود. به محض رسیدن شادان جون و شیدا همه جا رو خوب وارسی کردن و تا ما بیایم وسایل رو توی اتاقی که بصورت مشترک شهره جون به ما و شقایق اینا داده بود ، بزاریم دیدیم بچه ها نیستن. سراسیمه داشتم دنبالشون میگشتم که دیدم باغبان شهره اینا میگه نگران نباش اینجا جای نگران شدن نداره من دیدم رفتن طرف ساحل. اونجا تاب و سرسره هست دارن بازی میکنن. خیالم کمی راحت شد و آرش رو فرستادم ببینه  هستن یا نه( ویلا دومین ویلا بعد از ساحل بود) که دیدیم با مامان نازی رفته بودن . 

خلاصه دردسرتون ندم تواین 2-3 روز که اونجا بودیم شادان کلی عشق کرد و به لطف هوای خوب و آفتابی اون چند روز که با رسیدن ما بارون قطع شده بود ، شادان توی ساحل شن بازی و آبتنی کرد .  یه پارک دیگه هم سمت چپ ویلا پیدا کردیم که سرسره اش سالمتر بود و تاب هاش بهتر و بیشتر بود و صد البته چرخ و فلک داشت.  بجز سرسره من هم از تاب و چرخ و فلک به یاد دوران کودکی استفاده کردم و کلی کیف کردم.

شب اول شادان ساعت 8 خوابید و به تبع اون من هم ساعت 10:30 رفتم خوابیدم چون تجربه اینو داشتم که در مسافرتهای اینچنینی شادان بخاطر بازی و خسته شدن زود میخوابه و صبح خیلی خیلی زود هم از ذوقش بیدار میشه. بعدشم در اینجور سفرهای دست جمعی معمولا بزرگترها دیر میخوابن و به خواب صبح بیشتر نیاز دارن. شادان روز جمعه ساعت 7:20 دقیقه دیدم بالا سرمه و داره با شیدا یواشکی صحبت میکنه. بیدار شدم و بردمشون دستشویی و برگشتیم تو اتاق. من  ملافه های مهد شادان رو روی زمین انداختم و بچه ها با صدایی که حتی منهم نمیشنیدم شروع کردن به بازی با باربیهایی که شادان با خودش آورده بود. بعدش هم اومدن تو آشپزخونه و بهشون صبحانه دادم و بعدش دومرتبه ساحل – شن بازی – دنبال گربه ها کردن و میومیو رو از دست گربه سیاه بدجنس نجات دادن – بازی در حیاط سپس پارک و باز این سیکل یک کله تا ساعت 8 شب به جز زمان ناهار و دستشویی رفتن ادامه داشت بطوریکه شادان شب دوم ساعت 7:45 گفت بیا از آشپزخونه بیرون کارت دارم همونطور که سرش رو روی پای من روی کاناپه گذاشت چشماش رفت و در عرض 30 ثانیه بیهوش شد. فقط در آخرین لحظات گفت : مامان منو برای جشن تولد بیدار کن!

این عکسها رو خاله رزیتا از شادان و شیدا انداخته

شنبه و یکشنبه 2 تا تولد داشتیم روز 9 مهر تولد شهره بود و 10 مهر تولد خاله عابدین (که قبل از فوت کردن شمعها به نازمهر تغییر نام داد ) ، و قرار دوستان بر این بود که تولد سورپرایز بگیریم براشون. به همین دلیل هر کار کردم که شادان عصر روز جمعه نیم ساعت چشماشو روی هم بذاره ، نذاشت. از دید شادان خانوم هر لحظه غفلت از بازی به معنی پشیمانی برای مدت زمان نامعلومی بود که شاید حالا حالا پیش نیاد. لذت از بازی اونهم از نوع دست نیافتنی در شهر تهران و خانه های آپارتمانی به حدی بود که ارزش از دست دادن جشن تولد رو داشت.

از تولد بگم که فوق العاده بود ، بسیار بسیار عالی . زدیم رقصیدیم و کلی از دست نسیم خندیدیم .جالب اینکه شیدا با وجود اینکه داشت از خواب غش  میکرد، تمام ناخنهاشو تا ته خورد که خوابش نبره عین مستهای آخر شب. چشماش تا به تا شده بود و دیگه آخرش از خستگی حالت تهوع گرفت بطوریکه نتونست کیکش رو بخوره و ساعت 12 از حال رفت. منهم با تمامی فشاری که به خودم آوردم تا ساعت یک ربع 2 بیشتر نتونستم بیدار بمونم ولی آرش و دوستان تا ساعتای 5.5 - 6 بیدار بودند.خوب شد که رفتم خوابیدم چون شادان صبح ساعت 7 صبح بیدار شد و گفت مامان جیش دارم بیدار شو. رفتیم دستشویی و بی سر و صدا یه نایلون برداشتم و چند تا شیرینی گذاشتم توش و با شادان خانوم رفتیم لب دریا. یه 2 ساعتی شادان بازی کرد و گوش ماهی جمع کردیم و رو شنها با چوب نقاشی کشیدیم . تا راه افتادیم که بریم خونه دیدیم شیدا داره تنهایی میاد سمت ما. خلاصه دومرتبه صبحانه ، پارک، ...................................  .

اینهم از پارک و چرخ و فلک

از ساعت 4 عصر هوا ابری شد و بعد بارندگی شروع شد اونم چه بارندگی ای همراه با باد شدید. چون قرار بود مابریم شهسوار دنبال  مامانازی ساعت 6:30 وسایلمونو جمع کردیم و به راه افتادیم. از قضا مامان آرش زنگ زد و گفت که شام منزل خاله قدسی دعوتند و به ماگفتند که بریم اونجا. هنوز چند صد متری از ویلای شهره جون اینا دور نشده بودیم که شادان یهو پرسید: مامان کی دومرتبه میایم خونه خاله شهره اینا؟ خیلی خوش گذشت.

رسیدیم منزل خاله قدسی اینا و دیدار نیکی ( سگ عمه ثمره ) با ما دیدنی بود. چکار که نکرد انقدر ذوق زده شده بود و دم تکون داد که نگو. ولی قیافه های ما نشون میداد که چقدر خسته ایم و نای حرف زدن نداشتیم. پس از صرف شامو چای و شیرینی خداحافظی کردیم  رفتیم منزل خاله فریده . به محض رسیدن به خونه و پهن شدن تشکها همگی بیهوش شدیم و تا 8 صبح یه کله خوابیدیم. بعد از خوردن صبحانه حدودای ساعت 10 از خونه زدیم بیرون چون بارون میومد و همچنین شادان کلاس ارف داشت . علاوه بر اینها آرش نگران رانندگی تو جاده چالوس بود.

 خدا رو شکر به موقع تهران رسیدیم و شادان خانوم به کلاس ارفش رسید و دیدارها ( شادان و هانا - من و سمیرا جون ) تازه شد. قلب    

 

 

/ 1 نظر / 2 بازدید